У ПФ Закарпаття пояснили, чи зараховується у страховий стаж період перебування жінки в декретній відпустці

У ПФ Закарпаття пояснили, чи зараховується у страховий стаж період перебування жінки в декретній відпустці
"Я зараз не працюю, стою на обліку в центрі зайнятості. У липні мені народжувати. Чи зарахується мені у страховий стаж період догляду за дитиною? Кароліна В., м. Мукачево"   На запитання відповідає заступник начальника управління пенсійного забезпечення – начальник відділу з питань призначення пенсій головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Діана ШИПОВИЧ: – Почну з того, що загалом всім, хто перебуває на обліку в центрі зайнятості, зараховується цей період у страховий стаж. Це, до речі, єдина категорія громадян, за які страхові внески до Пенсійного фонду не сплачуються, але стаж їм зараховується. Тепер щодо так званої декретної відпустки жінок. Юридично розрізняють дві різні відпустки. Перша – це відпустка у зв’язку із вагітністю та пологами, яка розпочинається за 70 днів до пологів і закінчується, як правило, через 56 днів після пологів. Із 1 січня 2004 року до травня 2013 року жінкам, які в цей період народжували, час відпустки з зв’язку з вагітністю та пологами, тобто 4 місяці, до страхового стажу не зараховувався. Із травня 2013 року цей період зараховується у страховий стаж.     Другий вид відпустки – відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Ця відпустка розпочинається з 57-го дня після пологів і закінчується, коли дитині виповнюється 3 роки. Незалежно від того, чи жінка до виходу у відпустку по догляду за дитиною до 3 років працювала чи ні, їй цей трирічний період зараховується у страховий стаж, оскільки за неї сплачує внески до Пенсійного фонду управління соціального захисту. Разом з тим, мама може продовжити собі відпустку і не виходити на роботу, аж поки дитині не виповниться 6 років, однак цей період їй вже не зарахують у страховий стаж, оскільки вона після трьох років вже не отримує щомісячної допомоги на дитину і відрахування за неї не сплачують. Отже, враховуючи, що народження дитини припадає на липень 2019 року, то у відповідності до п. 3-1 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 цього Закону буде враховано як період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, так і період перебування у відпустці для догляду за цією дитиною до досягнення нею трирічного віку.