«Стоп РПЦ на Закарпатті»: у Хусті пікетували єпархію Московського патріархату (ФОТО)

«Стоп РПЦ на Закарпатті»: у Хусті пікетували єпархію Московського патріархату (ФОТО)

Мітинг з плакатами зібрав небайдужих закарпатців під стінами Хустської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату сьогодні, 9 квітня, у місті Хуст.

Декілька десятків закарпатців взяли участь у протесті під будівлею Хустської єпархії УПЦ Московського патріархату, яку очолює митрополит Марк (в миру – Микола Іванович Петровцій) – постійний член священного Синоду УПЦ МП та випускник Московської духовної семінарії. Віряни вимагали від священнослужителів єпархії відректися від звязків з Російською православною церквою, а також не ставити штучні перепони у переході парафій до новоствореної Православної церкви України.

Спочатку до активістів ніхто не виходив, а вже пізніше із закарпатцями вийшли поспілкуватись представники духовенства на чолі з секретарем єпархіального управління Хустської єпархії УПЦ МП о.Іваном Розманом, який, у агресивній формі, намагався переконати присутніх, що жодних зв’язків з Москвою у єпархії нема і у жодні процеси переходу парафій до ПЦУ єпархія нібито не втручається. До речі, керуючий єпархією митрополит Марк був відсутній на зустрічі.

Мітинг пройшов мирно, плакати з гаслами «Стоп РПЦ на Закарпатті» та «Свободу переходу в канонічну церкву України» активісти залишили на стінах будівлі єпархії, але після завершення місцеві священники поспіхом їх познімали.

 

Нещодавно, до речі, стало відомо, що новообраним вікарієм Хустської єпархії УПЦ МП став архімандрит Симеон ( в миру – Степан Голубка), рідний брат якого є помічником Патріарха Московського Кирила, а сестра – ігуменя Серафима (Голубка) – екс-помічниця високопоставленого російського митрополита Даниїла (Доровських).