«Закарпатське» обличчя Зеленського. Мовою фактів і документів

«Закарпатське» обличчя Зеленського. Мовою фактів і документів

Нещодавно в мережі набула резонансу інформація про те, що представляти інтереси кандидата в президенти України Володимира Зеленського в окружній виборчій комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №68 з центром в Ужгороді буде звільнений за пиятику одіозний екс-очільник ДАІ, що відомий за носіння "георгіївської" стрічки.

Рішення про заміну представника в ОВК прийняла Центральна виборча комісія за поданням виборчого штабу В.Зеленського.

Йдеться про Олексія Співака, який відомий не тільки тим, що очолював ужгородський підрозділ однієї з найкорумпованіших структур колишньої міліції, а й тим, що 9 травня 2014 року, тобто вже після захоплення Криму Росією і початку російсько-української війни на Донбасі почепив так звану "георгіївську стрічку", що впроваджена президентом РФ В.Путіним як символ "русского міра". На прохання зняти її, оскільки це сепаратистський символ, О.Співак відповів, що не збирається нічого знімати.

16 вересня 2016 року, біля Боздоського парку в Ужгороді патрульні зупинили автомобіль, на який в анонімному дзвінку до цього вказав невідомий, повідомивши, що транспортним засобом керує особа напідпитку. Виявилося, що за кермом перебував тодішній в.о. начальника відділу безпеки дорожнього руху Головного управління Національної поліції Олексій Співак. Правоохоронцю запропонували пройти освідчення в Закарпатському обласному наркологічному диспансері, на що Співак погодився здати всі необхідні аналізи. Разом з тим, під час попереднього огляду лікарі не виявили ніяких ознак алкогольного сп’яніння в поліцейського, зазначивши у висновку, що Співак був тверезий.

Опісля Співак звернувся до суду з прагненням відновлення його на посаді. Попереднє засідання за позовом екс-керівника обласного ДАІ не відбулося через хворобу судді.  А 15 лютого 2017 року, за підсумком розгляду справи, головуючим суддею Сергієм Рейті було прийняте рішення про задоволення позову Співака із відновленням його на посаді.