Провал та наслідки втрати «бізнесу» закарпатського священика Зана Фабіана Шандора

Провал та наслідки втрати «бізнесу» закарпатського  священика Зана Фабіана Шандора

Із достовірних джерел, журналістам стало відомо про намагання скандально-відомого на Закарпатті єпископа Реформаторської Церкви Зана Фабіана Шандора «підзаробити» на будівництві електростанції.

А чому б і нє? Священики також люблять гроші, а тим більше, коли не треба нічого вкладати та витрачати зусилля, «тільки відкрити ширше карман».

Так, і Зан Фабіан Шандор домовився з робітниками, яким пообіцяв роботу з будівництва сонячної електростанції на околицях с. Варієво, що у Берегівському районі. Взамін, мав намір отримати власні відсотки у вигляді значної суми в іноземній валюті, після розрахунку за виконані роботи замовником – ТОВ «Солар Енерджі Плюс» (директор Чейпеш І.І.). По-простому кажуть «відкат».

Однак, не так сталося, як гадалося. Найняті Заном Фабіаном робітники не були зареєстровані як фізичні особи - підприємці та не мали дозволів на проведення вищевказаних робіт. У зв’язку з чим, керівництво ТОВ «Солар Енерджі Плюс» прийняло рішення укласти договір з ТОВ «Коватехбуд», яке має відповідні дозвільні документи. Але, це не входило у плани бізнесмена -священика, тому як з ТОВ «Коватехбуд» він не може отримати ніякого зиску.

І тут, почалося. Зан Фабіан Шандор розпочав активно поширювати серед місцевого населення інформацію, що глина завезена з колишнього кар’єру Мужіївського золоторудника є радіоактивною, чим наносить шкоду, як довкіллю так і місцевому населенню с. Варієво, закликав вірян розпочати пікетування та блокування проведення робіт.

В свою чергу, Мужіївська сільська рада надала ТОВ «Коватехбуд» висновок експертизи про відсутність у вказаній глині будь-яких радіоактивних речовин. Також, ТОВ «Коватехбуд» замовило у Науково-дослідної станції Міністерства аграрних наук України проведення додаткових досліджень вказаної глини.

Але священику-бізнесмену виявилося цього мало, він почав поширювати інформацію про те, що висновок наданий Мужіївською сільською радою не відповідає дійсності, а новий висновок буде підроблений. Також, єпископ погрожував залучити журналістів угорського телебачення до компрометування будівництва екологічно-чистої електростанції.

Ось так от, виявляється не можна перешкоджати бізнесменам-священикам у їх прагненні до великих грошей.