Посвідченням «учасника війни» активіст ГО «ДОСТА» Іван Бовкун планує обілити свою заплямовану репутацію

Посвідченням «учасника війни» активіст ГО «ДОСТА» Іван Бовкун планує обілити свою заплямовану репутацію

Не викликає жодних сумнівів бажання голови Закарпатської облдержадміністрації позбавити реєстрації громадську організацію «Доста», до складу якої входять засуджені за тяжкі злочини особи. Про це писав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті, називаючи громадську організацію – ОЗУ.

На противагу цьому, так звані активісти, намагаються протиставити будь-які свої добрі справи, яких, до речі, за багато років роботи організації виявилося зовсім небагато, аби виправдати існування ГО «Доста» перед жителями області.

Хизуватися здобутками цієї структури поки не виходить, тому перейшли на персоналії та їхні досягнення.

Нещодавно активіст ГО «Доста» із Хустщини Іван Бовкун хизувався на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» отриманням посвідчення «учасника війни».

Варто розуміти різницю між посвідченням «учасника бойових дій» та посвідчення «учасника війни». Останнє ж відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» видається працівникам підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції.

Тобто, у випадку із І. Бовкуном, його відправили в зону проведення АТО примусово «по рознарядці» на 2 тижні від лісового господарства, де той працював – копати траншеї та забивати гвіздки.

Звичайно ж, ніхто не буде заперечувати, що допомога армії під час війни – патріотична та похвальна справа, але видавати бажане за реальне зовсім не до місця, про що також наголошують друзі Івана по соціальній мережі.

Іван Бовкун у своєму хвалебному пості забув вказати про інші свої «здобутки», тому варто про них згадати.  

У 2010 році був засуджений Хустським районним судом за шістьма статтями Кримінального кодексу України:

152 ч.1 — зґвалтування із застосуванням фізичного насильства;

152 ч.2 — зґвалтування вчинене повторно; 

153 ч. 2 — задоволення статевої пристрасті неприродним способом; 

121 ч.1 — умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень; 

187 ч.1 — розбійний напад із застосуванням насильства;

135 ч.3 — залишення в небезпеці та ненадання допомоги особі, яка

перебуває в безпорадному та небезпечному для життя стані.

В 2015 році, цей «борець за справедливість» та «соратник» П. Павлова, намагався доказувати свою правоту за допомогою сили, внаслідок чого, привернув до себе увагу правоохоронців, що зафіксували з боку І. Бовкуна порушення ст.125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження).

У 2016 році І.Бовкун також притягався до кримінальної відповідальності за отримання хабаря та розкрадання лісу у великих розмірах, де на той час обіймав посаду старшого майстра лісу Хустського лісгоспу.

Факти говорять самі зі себе: хто для України, а хто для себе «коханого».