Поліція Угорщини розпочала масові перевірки закордонних угорців

Поліція Угорщини розпочала масові перевірки закордонних угорців

Початок 2019-го ознаменувався масовими затриманнями правоохоронними відомствами Угорщини громадян України, які набули громадянство сусідньої країни та зареєстрували на її території постійне місце проживання.

Незмінна турбота угорського уряду про населення країн Карпатського басейну та бажання як найвиразніше продемонструвати опіку над своїми співвітчизниками кардинально обернулася в неспокій закордонних угорців, що супроводжується примусовим затриманням під час перетину кордону, доправленням в кайданках у найближчий відділ поліції, допитуванням і щонайменше нараховуванням штрафних санкцій. В гіршому випадку – змушуванням підписувати зізнання у злочині.

А все через суттєве зростання кількості фактів реєстрації громадян некорінного контингенту на території Угорщини, що спричинило навантаження на державний та місцевий бюджети суміжної країни. Мова йде про масові фіктивні реєстрації місця проживання з метою одержання соціальних виплат із бюджету Угорщини та придбання транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Першочергово, «категорію ризику» для уряду Угорщини почали становити вихідці із Закарпатської області. Ось перелік найбільш популярних позицій, в яких Вас можуть обвинуватити представники правоохоронних органів Угорщини:

- використання фіктивних документів про місце реєстрації;

- неправомірне отримання соціальних виплат (пенсія, допомога з безробіття, при народженні та вихованні дитини);

- несплата обов’язкових податків та зборів, встановлених для громадян Угорщини, які постійно проживають на її території;

- порушення в сфері виборчих прав (біпатрид може проголосувати як в Угорщині так і в дипломатичній установі в Україні).

Такі «переваги» отримання угорського паспорта призвели до суттєвого зниження довіри біпатридів – вихідців із Закарпатської області, які, будучи натхненними увагою з боку угорського уряду та правлячого блоку "Фідес-ХДНП", відчули на собі зворотний бік медалі.

На такому тлі, відразу ж поросли сумніви стосовно майбутньої перемоги партії Віктора Орбана, так як вагомим прошарком його електорату були саме вихідці із Закарпатської області, що скористалися послугами прем’єра Угорщини на соціальні пільги та інші переваги другого паспорту.

Закордонні угорці відіграли вагому роль на парламентських виборах Угорщини 2018 року. Штучне нарощування електоральної бази за рахунок угорської меншини дозволило уряду Орбана значно укріпити свої позиції й продовжити владну каденцію.

Тепер, для закордонних угорців прерогативи уряду Орбана відійшли на другий план. В угорській меншині Закарпаття жваво обговорюються затримання правоохоронними відомствами Угорщини громадян України, які набули громадянство сусідньої країни та зареєстрували на її території постійне місце проживання.

На сьогодні зафіксовані близько 1000 випадків затримання біпатридів – мешканців Закарпаття угорськими правоохоронцями. В колах представників угорської громади висловлюються побоювання через такі обставини, а голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович тільки «розмахує руками», адже сам не очікував такої поведінки від його «угорських кураторів» з партії «Фідес».