На Закарпатті прихильникам єдності Православної віри в Україні погрожують відлученням від церкви

На Закарпатті прихильникам єдності Православної віри в Україні погрожують відлученням від церкви
Митрополит Феодор Мамасуєв

З достовірних джерел в Мукачівській єпархії УПЦ стало відомо, що 24 листопада представники ветеранських та громадсько-політичних організацій, виконуючи волю народу, прийшли в єпархіальний комплекс Мукачівської єпархії УПЦ та принесли звернення з підписами представників православних громад з проханням прийняти участь в Об’єднавчому Соборі Православних Церков України.

Митрополит Мукачівський і Ужгородський Феодор, дізнавшись про такий, на його думку, «антихристський» вчинок, дав вказівку своєму вірному підлеглому секретарю Мукачівської єпархії УПЦ протоієрею Віктору Місо знайти осіб, які підписалися під зверненням. Далі секретар єпархії має «допитати» їх на достовірність підпису. Після цього, секретар єпархії повинен змусити прихильників створення Єдиної Помісної  Православної Церкви написати власноручне відречення від свого підпису на ім’я митрополита Феодора інакше вірянину оголосять «анафему» (так зване відречення від церкви).

Журналісти нашого Інтернет-видання знайшли одного з таких вірян, до яких навідувалися представники «каральних» загонів Віктора Місо. Двоє монахів у чорних рясах прийшли до будинку Василя та розпитували його про основні догми православної віри. Начебто нічого підозрілого, але, після питання про достовірність його підпису під зверненням до митрополита Мукачівського і Ужгородського Феодора, молодики почали називати Василя «розкільником» та вимагати від нього зречення власноручного підпису інакше його «анафема».

Шановні мешканці Закарпаття та прихильники об’єднання Православної Церкви в Україні, якщо до вас приходять невідомі вам священнослужителі та приносять «вісточку» від митрополита Феодора або секретаря Віктора Місо, одразу ж звертайтеся до поліції, так як подібні вибрики кваліфікуються як стаття 161 Кримінального кодексу і знайте, що ніяка «анафема» не здатна відлучити православного християнина від церкви та своїх ідеалів по створенню Єдиної Православної Церкви.

А Вам, митрополите Феодор, залишається сказати тільки одне: «анафемами» своїми віру від православних християн не відберете, в церкву ходити та молитися Богові не забороните, від таїнств Христових людей не відлучите,  а тільки переведете на себе гнів вірян та Бога.