Днями буде підписаний закон, який гарантуватиме мирний перехід парафій у Православну церкву України

Днями буде підписаний закон, який гарантуватиме мирний перехід парафій у Православну церкву України

Перехід парафій у Православну церкву України буде відбуватися на добровільній основі і за визначеною законом процедурою.

Президент України Петро Порошенко заявив 22 січня в Києві на заходах із нагоди Дня соборності, що днями підпише ухвалений Верховною Радою закон, який визначає механізм зміни релігійними громадами підпорядкованості.

"Днями я підпишу закон, який буде гарантувати виключно мирний та добровільний перехід парафій. За чіткою, визначеною законом України процедурою", – сказав президент.

Він подякував Верховній Раді за підтримку президентського звернення до вселенського патріарха Варфоломія щодо томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

Нагадаємо, що 20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про перейменування Української православної церкви Московського патріархату. Закон, зокрема, передбачає, що релігійна організація зобов'язана у своїй повній назві відображати належність до релігійної організації за межами України.

5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України.

Закон, що регулює процедуру переходу церковних парафій у Православну церкву України, Верховна Рада ухвалила 17 січня. Він урегулює питання підпорядкованості релігійних громад.