Для відновлення ветхих водопровідних мереж в Ужгороді треба 156 років

Для відновлення ветхих водопровідних мереж в Ужгороді треба 156 років
Для відновлення ветхих водопровідних мереж в Ужгороді треба 156 років

Виконком Ужгородської міськради розглянув звіт про діяльність водоканалу за дев'ять місяців

Перше питання, яке розглянули на сьогоднішньому виконкомі Ужгородської міськради - звіт про діяльність водоканалу за 9 місяців поточного року. Як зазначив заступник директора КП "Водоканал міста Ужгорода" Микола Феделещак, внаслідок зростання тарифів на послуги доходи підприємства зросли на 16,3%, при тому, що затрати на надання послуг зросли на 18,1%. Ріст витрат зумовлений, насамперед, зростанням вартості електроенергії, реагентів, витратних матеріалів для ліквідації аварійних ситуацій, зростанням мінімальної заробітної плати.

Були наведені й інші показники, зокрема стан дебіторської заборгованості як приватних споживачів, так і юридичних осіб – вона складає 58,944 млн грн, із них тільки заборгованість Коритнянської сільради понад 18,1 млн грн. За словами представника підприємства, претензійна робота ведеться, однак вона не дає наразі очікуваного результату.

Загальна протяжність водопровідних мереж в Ужгороді станом на 1 січня поточного року – 285,8 км, із них ветхих та аварійних – 139,6 км, або 48,8%. Оновлення мереж за рахунок амортизації, яка у структурі тарифу становить не більше 5%, не дає підприємству фінансової можливості здійснити заміну діючих амортизованих мереж і при такій структурі тарифу відновлення ветхих мереж можливе хіба протягом 156 років.

Разом з тим, підприємство знизило витрати електроенергії, зменшило втрати води порівняно з відповідним періодом минулого року, на більш ніж 2,3 млн. виконало робіт, усунуло за 9 місяців 547 аварійних витоків на водопровідних мережах та 1489 засмічень на каналізаційних мережах тощо. Члени виконкому проголосували за те, щоб взяти звіт до уваги.